Заштитен знак Ликовна Уметност За Тебе Скелет Платнена Уметност Од Абрил Андраде

Заштитен знак Ликовна Уметност За Тебе Скелет Платнена Уметност Од Абрил Андраде

DEN 1.33

Достапност

Уметник : Абрил Андрадесубјект : Фигуративен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има два скелети кои се држат за срце во центарот на рамката.Абрил е во состојба да избега во светот на фантазијата кога четката е во нејзината рака и да ги изрази своите идеи и чувства преку уметноста на поп надреализмот. Во свет кој се движи брзо, малку работи во животот имаат способност да направат една станица и да земат длабок здив; неколку работи ви дозволуваат да се изгубите во сон. Уметноста На Абрил го прави токму тоа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. два скелети држат на срце во центарот на рамката.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката