Момени Симба Рака Тафтувана Волна Шарени Слонова Коска Површина Килим 2 '6 8 Тркач

Момени Симба Рака Тафтувана Волна Шарени Слонова Коска Површина Килим 2 '6 8 Тркач

DEN 840.00

Достапност

Модерен и минимален, овој рачно тафтуван тепих од слонова коска направен со Новозеландска волна е совршен завршен допир што нема да го одвлече вниманието од деталите на површините на вашиот дом. Прекрасен начин да додадете топлина на неверојатни гроздобер дрвени подови од шевронен или малтерисана спална соба, неговиот квалитет и софистицираност зборува за себе. ТОНСКИ ПЛЕМЕНСКИ : Полн Со модели На тон-тон, едноставни геометриски форми и апстрактни имагинации, оваа линија се чувствува недооценена, но модерна. ЕКСПЕРТСКА ИЗРАБОТКА : Рачно тафтувана од природна волна, оваа колекција е кул и современ главен производ. КУП ОД ВИСОК ПРОФИЛ : Килим Од Висок профил на висина на купот од 0,75 инчи со мек допир до стапалата. НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПЕРЕ : Овој килим е наменет за внатрешна употреба и не се пере. Исчистете го местото ако има истури или дамки. НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ : Неверојатно издржливи, овие килими можат да траат со години дури и во повеќето области со голем сообраќај.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката