Dell Optiple Десктоп Кула Компјутер, Intel Core i3, 16GB RAM МЕМОРИЈА, 2TB HD, DVD-ROM, Windows Pro 64Bit, Црна со 17 Lcd Монитор

Dell Optiple Десктоп Кула Компјутер, Intel Core i3, 16GB RAM МЕМОРИЈА, 2TB HD, DVD-ROM, Windows Pro 64Bit, Црна со 17 Lcd Монитор

DEN 2159.68

Достапност

Изграден околу моќен процесор i3 itel Core, Десктоп Компјутерот Со Оптиплекс Мал Фактор На Dell е безбедна и податлива комерцијална работна површина која им помага на претпријатијата, училиштата и канцелариите да испорачаат технологија и разноврсност. Исто така е добро за секојдневните задачи како што се прелистување на интернет, испраќање е-пошта, создавање документи и гледање видеа. Интегрираната INTEL HD Графика произведува јасна, чиста слика и поддржува различни монитори благодарение на двата Излези За прикажување И еден VGA конекција. ВРСКИТЕ НА USB-портата може да се обноват за поврзување на надворешни уреди како што се дополнително складирање, оптички дискови, печатачи, читачи на мемориски картички и многу повеќе. Дополнително има 1 сериска порта и 2 ps/2 конектори, како и опции за внатрешно продолжување. Купете го за себе или за вашите деца, нема да бидете разочарани! Специфики на производот : DELL Optiplex cowerintel Core i3 Процесорквад-Основен Процесор16gb RAMIntel HD Графика Графичка Картичка2tb Хард Диск Тастатура и Глувче17" Лцд Монитор (Брендот може Да варира)Софтвер : Оригиналниот Windows 7 Е Инсталиран и Подготвен за Употреба!Либреофис (Писател, Табеларни Пресметки, Презентација итн.) Microsoft Defender Antivirus Securityшто Е Вклучено : DELL desktop Компјутер 17" Monitorusb Wi Fi Power cable Paperwork (Официјална Лиценца На Microsoft) Порти : 6 USB Порти 3.0/2.0 микс, Етернет, Wi Fi, Микрофон И Звучник аудио Приклучок употреба На Компјутер : Индустриски Домашни Училиштебизнисинтернет Шопингинтернет прелистувањеинтернет Видео Медиа Пареањедвд Многу Складирањеулунетфликсонлајн Стримингхдтв**Ве Молиме Запомнете : овој канцелариски компјутер доаѓа со Свежо Инсталиран Windows 7, Отворена Канцеларија (Компатибилна Со Microsoft Office) adobe acrobat читач И Редовни Веб Прелистувачи Бесплатна испорака Во Континентална Сад!!!Купете Од Реновирање-Компјутери овластен продавач и знајте дека сите додатоци се Вистински!Не ризикувајте да купите додаток со ризичен, нелегален софтвер и да го изложите вашиот компјутер или паметен телефон на оштетување. Ние гарантираме софтверско осигурување и автентичност. Бренд : Дел. Модел : 3020. Ос : Виндоус 7. Ram Меморија : 16 GB. КАПАЦИТЕТ НА HDD : 2 TB. Тип процесор : Интел Јадро i3 Процесор. Брзина На Процесорот : 3.4 GHz.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката