Лорел Смарт ЛЕД Биро Светилка, Црна

Лорел Смарт ЛЕД Биро Светилка, Црна

DEN 2.33

Достапност

Паметната ЛЕД Светилка има интегриран БЕЗЖИЧЕН полнач ЧИ за вашиот паметен телефон. ЛЕД светлината има контрола на осветленоста и четири контроли на температурата (читање, учење, релаксирање и спиење). Режим на читање НА 5300k осветленоста ја стимулира концентрацијата и го намалува напрегањето на очите со изборот на температура на бојата од среден опсег. Режимот на студирање НА 6200К го зголемува вниманието и концентрацијата со изборот на висока температура на бојата. Режимот за релаксација НА 4200К промовира релаксација заедно со подобрено расположение и избор на температура на бојата со низок опсег. Режимот на мирување НА 3300К поттикнува длабок сон со удобност на мека светлина. Светилка, исто така, се одликува со дизајн против отсјај за заштита на очите. Артикулирачката глава на светилката ја прави исклучително разноврсна со ротација од 180 степени. Светилка вклучува 2.0 USB штекер на основата за полнење дополнителни уреди. Лорел Смарт ЛЕД Биро Светилка, Црно Прилагодливо осветлување плус ПАМЕТЕН телефон ЧИ безжичен полнач. Исто така, наплаќа уреди СО USB штекер. Прилагодете ја осветленоста со едноставен допир на копче. 4 еколошки режими (читање, учење, релаксирање и спиење). Разноврсна со ротација на главата на светилката од 180 степени.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката