Постариот Свитоци IV: Заборав: Игра На Годината Издание, Bethesda Moftworks, PlayStation 3, [Физички]

Постариот Свитоци IV: Заборав: Игра На Годината Издание, Bethesda Moftworks, PlayStation 3, [Физички]

DEN 3.33

Достапност

По мистериозната и прерана смрт на Царот, престолот На Тамриел лежи празен. Со империјата подготвена да се распадне, портите на Заборавот се отвораат и демоните маршираат по земјата поставувајќи отпад на сѐ што е на нивниот пат. За да ја свртите плимата на темнината, мора да го пронајдете изгубениот престолонаследник и да ја разоткриете злобната заговор што се заканува да го уништи целиот тамриел. Заборавот се одликува со моќна комбинација на игра во слободна форма, невидена графика, НАЈСОВРЕМЕНА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, гласови на ликови со актерски легенди Патрик Стјуарт, Шон Бин, Теренс Стамп и Линда Картер и наградувана саундтрак. Гејмерите можат да изберат да ги разоткријат заборавовите епски наратив со свое темпо или да го истражат огромниот свет во потрага по сопствени уникатни предизвици. Постариот Свитоци IV : Заборав : Игра На Годината Издание, Bethesda Moftworks, Play Station 3, [Физички] Производител : Bethesda Moftworks. ЕСРБ Рејтинг : Зрели.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката