Дорман предна возачка страна на надворешната рачка на вратата за специфични модели на Nissan, црна

Дорман предна возачка страна на надворешната рачка на вратата за специфични модели на Nissan, црна

DEN 4401.44

Достапност

Дали сакате нова рачка за надворешна врата што одговара на оригиналот, за многу помалку отколку да се вратите на дилерите? Оваа рачка на вратата за замена беше дизајнирана да одговара на вклопувањето и изгледот на рачката на акции на специфични години на возила, прави и модели. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во задниот двор и направете ги себеси низ цела Северна Америка. Појавување на изгледот - Оваа рачка за надворешна врата за замена беше специјално дизајнирана да изгледа и да функционира исто како и оригиналната рачка на одредени возила. Беспрекорна замена - дизајнирана да одговара на димензиите и спецификациите на рачката што се појави на залиха на возилото. Одлична вредност - Квалитет на оригинална опрема по пониска цена. Осигурете се вклопување - Оваа рачка е специфична позиција на возилото, така што двојно проверете ја точната рачка за иста позиција и страна на возилото што сакате да го замените. Години на модели на возила Овој дел се вклопува : Nissan Almera : 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 година.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката