Карат Т.В. Дијамант 14KT бело-годишнина од бело злато полу-вечноста

Карат Т.В. Дијамант 14KT бело-годишнина од бело злато полу-вечноста

DEN 10271.84

Достапност

Изразете колку ја цените вашата врска со неа со овој посебен бенд на полу-вечноста на Миабела. Монтирано во бујно бело злато, овој елегантен прстен има 10 дијаманти со сет на принцеза, сет на рамка (G-H, I1) поставени во парови во пет правоаголни мотиви. Исто така, има 12 дијаманти поставени со тркала, поставени од г. Полиран на брилијантен сјај, овој елегантен прстен претставува посветеност на соочување со животот заедно. Изработено во 14 KT бело злато. 3/4 CT T.W. Дијамант. Дијамант сечење : принцеза и круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1. Камења поставени од пилиња и растителни. Ширина на опсег : 1,9мм. Полу-вештачка годишнина група. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката