Корестрански накит машка череп од не'рѓосувачки челик со црвено тигар око и матна нараквица за истегнување на камени брада

Корестрански накит машка череп од не'рѓосувачки челик со црвено тигар око и матна нараквица за истегнување на камени брада

DEN 288.00

Достапност

Сметката од не'рѓосувачки челик на крајбрежниот накит со црвен тигар око и матно оникс од нараквица со камени брада (8мм) нараквицата има матни оникс камења спарени со полирани монистра од природен камен. Нараквицата има еден уникатен и антички детален череп од не'рѓосувачки челик и една брендирана мушка на дискот. За камењата се вели дека имаат духовна велнес и лековити својства. Еластичната лента на нараквицата дозволува парчето да се протега и да се контурира удобно околу зглобот. Нараквицата со брада има внатрешен обем од 7 1/2 инчи што е должина од 8 1/2 инчи. Ширината на нараквицата е 5/16 инчи и има вкупна тежина од 26 грама. Ова парче може да се носи сам или да се спари со други додатоци за да се создаде слоевит изглед. Нараквицата за истегнување ќе стане омилен додаток за носење. За Оникс се вели дека помага во развојот на емоционална и физичка сила. Исто така, помага во градењето доверба во нашите пресуди и способностите за донесување одлуки. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : Сребрена. Материјал на артикалот : Метал, скапоцен камен. Тип на камен на артикалот : Окото на Црвениот Тигар, Оникс. Камена боја на предметот : црвена, црна. Камен облик на предметот : круг. Камената димензија на предметот : 8мм. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : нараквица. Должина на нараквица : 8,5 инчи. Внатрешен обем на нараквица : 7,5 инчи. Ширина на нараквица : 5/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 26 грама. Тип на затворач на артикалот : Нема тип на затворач. Поставување на камен за накит : напрегање. Стил на артикал : манжетна, изјава, стабилна, истегнување, слоевит, брада. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Мажи, машки. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката