1000-парчиња фотомоици: starвездена ноќна загатка

1000-парчиња фотомоици: starвездена ноќна загатка

DEN 3.00

Достапност

Толку неспоредливи се сликите создадени преку овој нов медиум, што фотомоиците се во фокусот на вниманието на националните медиуми. Тие биле предмет на најпродавана книга, рекламни кампањи со висок профил, специјално нарачани портрети и десетици национални насловни списанија. Додека сè уште е студент во лабораторијата за медиуми на МИТ, Роберт Силверс создаде нова технологија што ја смени природата на уметноста, фотографијата и компјутерската графика. Овој развој, наречен Photomosaics, е метод за уредување илјадници мали фотографии кои кога се гледаат од далечина, се комбинираат за да формираат единствена поголема слика. Фотомоза од 1000 парчиња : starвездена ноќна загатка : Возраст Опсег : 14 години и нагоре. 1000 парчиња сложувалка. Завршената големина е 26,75 "x 19,75". Вклучува бонус постер за помош во решавањето. Произведено од премија за рециклирана табла за рециклирани квалитети, користејќи прецизна техника на сечење што гарантира дека секое парче совршено ќе одговара со Signature Perfect Snap.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Бринли Ко.
  • Новак

Бринли Ко.

DEN 472.48

Покажете го вашиот омилен стил во чизми за клинки од клин од Brinley Co Овие широки чизми за теле се одликува�