Трговска марка ликовна уметност „самрак пони“ платно уметност од студиото Мусо

Трговска марка ликовна уметност „самрак пони“ платно уметност од студиото Мусо

DEN 1.67

Достапност

Уметник : Студио Mousseausubject : Animals Tyle : Модерно рустикалнопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира белата силуета на коњ на текстурирана розова, виолетова, сива и крем позадина.giclee (eи-Клеј ) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студио Мусо „самрак пони“ платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката