Трговска марка ликовна уметност „Мотоцикл 1“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Мотоцикл 1“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 1530.08

Достапност

Уметник : Lantern Presssubject : Sports Style : Industrial Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има човек на моторцикл што се вози по патот со замаглување на линиите зад него. Giclee (Jee-Clay) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Мотоцикл 1“ платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката