Кенвуд Кдц-Бт Еден-Дин Во-Цртичка АМ Фм Цд Приемник Со Bluetooth, Амазон Алекса, И Сириусхм Подготвени

Кенвуд Кдц-Бт Еден-Дин Во-Цртичка АМ Фм Цд Приемник Со Bluetooth, Амазон Алекса, И Сириусхм Подготвени

DEN 0.67

Достапност

Кенвуд Кдц-БТ34 Единствениот Дин Цд Приемник со Bluetooth го олеснува пристапот до повик без раце и стриминг на музика-има копчиња на предниот панел посветени токму на тоа! И Bluetooth и вградениот Amazon Alexa го прават наоѓањето и играњето на вашата содржина ветре. Користете го вашиот паметен телефон како далечински управувач-само преземете Ја Далечинската Апликација КЕНВУД на оваа единечна единица din head и користете ја за репродукција на музика и прилагодување на поставките на приемникот. Изберете од асортиман на музички извори, вклучувајќи АМ фм радио, Пандора, Спотифај и Сириусхм (со опционален сателитски радио тјунер и план за претплата). 1.5 ЛИНИЈА ЛЦД-Дисплеј со Поставки За Осветлување Со Променлива Боја. Избор На Мени На Eng/Fr/Sp. Вградена Верзија На Bluetooth 4.2 За Стриминг На Музика И Повик Без Раце. Способност За Поврзување На 2 Телефони Одеднаш. Директни Блутут Клучеви. Игра Mp3, WAV, AAC, WMA, Плус High-Res Flac И Wav Музички Датотеки. Вграден Во Амазон Алекса. Компатибилен со i Phone/i Pod. Брзо Полнење Од 1,5 Засилувач На Изберете Паметни Телефони Користејќи USB Врска. Aux Влез. Пандора И Spotify Интернет Радио Контрола со i Phone И Андроид. Функцијата Музичка Мешавина Овозможува До 5 Bluetooth Уреди Да Бидат Спарени На Приемникот Во Исто Време За Аудио Стриминг Со Пријателите Или Семејството. Сириусхм Подготвен Со Купување На Опционален Тјунер И Претплата (Продаден Одделно). Кенвуд Далечинска Апликација За Контрола На Приемникот Со Спарен Паметен Телефон. 50 Вати Макс Х 4 Канали. 22 Вати Рмс Х 4 Канали Засилувач Излез. 13-Бендот Графички Ек И Дигиталното Усогласување На Времето Обезбедуваат Оптимални Подобрувања За Подесување За Слушателите. Диск Ек Ги Зголемува Специфичните Фреквенции Во Аудио Сигналот За Да Се Надмине Негативното Влијание На Бучавата Од Патот. 3 Пара Излези Од Предзасилувач Од 2,5 Волти. Вклучува Жици, Микрофон Со Држач (Прикачен 10 Стапки. Кабел Прекинат Со Правоаголен Моно 3,5 Мм Конектор), 2 Алатки За Отстранување, Завртка За Фиксирање На Лице, Водич За Брзо Стартување И Гарантна Картичка.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката