Системи Без Кора Обука Јака

Системи Без Кора Обука Јака

DEN 0.33

Достапност

Обликувана по ултра-е серијата, оваа јака од кора со ултра мала големина одговара на најмалите кучиња до најголемите раси(6,5" до 24" прилагодливи големини на вратот на јаката). Единицата за јака мери само 1 1/4 "х 1" х 1 7/8 " и тежи приближно 2 мл. Оваа јака користи литиум или алкална заменлива батерија од 6 волти. Висококвалитетниот сензор ги зема вибрациите на гласните жици кога кучето лае и ја активира корекцијата. Осум нивоа на интензитет, прилагодливи директно на јаката. Автоматското одложување на безбедноста од три секунди помеѓу стимулациите му дава дополнителна заштита на вашето куче. Водоотпорен. Дт Системи Нема Јака За Обука На Кората.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката