Miaенски Carat Carat T.G.W. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрен бесконечен пресврт ветува прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрен бесконечен пресврт ветува прстен

DEN 2127.84

Достапност

Направете ја да се чувствува посебна со оваа миабела создадена бел сафир и дијамантски бесконечен пресврт ветувач. Изработено во бујно сребро сребро, се одликува со круша, сет, креирано бел сафир скапоцен камен (4 x 3mm) во центарот со 20 дијаманти поставени од тркалезно ниво (G-H, I2-I3) во пресврт и Бесконечен мотив на својот бенд. Полиран на брилијантен сјај, овој привлечен прстен е совршен за вашата сакана. Направено во сребро. 1/4 ct. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : срце. 1/10 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,8мм. Бесконечен пресврт ветувајќи прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката