Демонски Убиец Банпресто Обанаи Игуро П Поскет Колекционерска Фигура

Демонски Убиец Банпресто Обанаи Игуро П Поскет Колекционерска Фигура

DEN 239.84

Достапност

Обанаи Игуро е моќен убиец на демони пронајден во популарната аниме серија, Кимецу но Јаиба. Тој е Змијата Хашира од Деветте Столба пронајдени во Корпусот Убиец На Демони. Обанаи е многу сурова и строга индивидуа која не покажува сочувство кон оние кои не го следат однесувањето На Убиецот На Демонот. Со својот уникатен стил на Дишење На Змијата, Обанаи се фокусира на извртување и свиткување на мечот како што змијата се лизга со брзи и смртоносни удари. Неговата решителност и посветеност на Демонскиот Убиец Корп се толку силни што понекогаш има смртоносна цена за оние околу него. Банпресто : Убиец На Демони : Кимецу но Јаиба Колекционерска Фигура. Оваа статуа На Обанаи Игуро П Поскет го прави совршениот додаток на Вашиот Убиец На Демони : колекција кимецу но Јаиба!. Високо Детална Статуа. Бродови во оригинална Јапонска Кутија. Изработени од Пвц, Абс Пластика. Од популарната аниме серија Убиец На Демони : кимецу но Јаиба!. Совршен подарок за Секој Колекционер на Аниме!.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката