15-EF2126WM 15.6 8GB 256GB SSD AMD Ryzen 5500U 2.1 GHz WIN11H, Смрека Сина

15-EF2126WM 15.6 8GB 256GB SSD AMD Ryzen 5500U 2.1 GHz WIN11H, Смрека Сина

DEN 2.33

Достапност

ЛАПТОПОТ HP 15 добива секојдневна употреба со сигурен и моќен amd ryzen 5 процесор. Во комбинација СО AMD Radeon Графика, оваа тетратка е подготвена за вашите проекти и секојдневни задачи. Тастатурата со целосна големина има интегрирана нумеричка подлога за работа во канцеларија, со многу складирање на погон во цврста состојба за складирање на вашите фотографии и видеа или работни документи. Целото семејство може да го користи овој лаптоп компјутер за гледање филмови на микро-работ 15,6 инчен дисплеј со Целосна HD резолуција. Останете поврзани со семејството и пријателите со HP TRUE Vision HD Камерата, давајќи ви јасни визуелни слики за видео разговор.15.6-инчен (1920 x 1080) IPS Display AMD Ryzen 5 5500u Процесор (Hexa-Core, 2.1 GHz, 8 MB Кеш)8 GB DDR4 СИСТЕМСКА Меморија256gb PCIe NVMe Диск Со Цврста Состојба (SSD)Интегриран AMD Radeon Графиконне Оптички Диск2 x USB 3.0, 1 x USB-C, 1 x hdmistandard тастатура и touchpad1mp веб КАМЕРА И Интегриран MICROPHONENO ETHERNET, IEEE 802.11 Ac И Bluetooth 4.2 ЛИТИУМ-Полимерна БАТЕРИЈА СО До 9 Часа На Употребаоперативен Систем : Microsoft Windows 11 Home22" x 4" X 14" (Hxwxd); 3.7 LBSENERGY star ВО согласност Со Читачот на ОТПЕЧАТОЦИ 15.6-инчен (1920 х 1080) IPS Дисплеј. Amd Ryzen 5 5500u Процесор (Hexa-Core, 2.1 GHz, 8 MB Кеш). 8 GB DDR4 Системска Меморија. 256gb PCIe NVMe Солидна Држава Диск (SSD). Интегриран AMD Radeon Графика. Нема Оптички Погон. 2 x USB 3.0, 1 x USB-C, 1 x HDMI. Стандардна Тастатура и Тачпад. 1mp Веб Камера И Интегриран Микрофон. Без Етернет, ОДНОСНО 802.11 наизменична струја и Bluetooth 4.2. Литиум-Полимерна Батерија со употреба до 9 часа. Оперативен Систем : Мајкрософт Виндоус 11 Дома. 22 "х 4" х 14 " (Hx Wx D); 3,7 фунти. Енергетска Ѕвезда Во Согласност. Читач На Отпечатоци.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката