Томазо Дизајн Овална 7x Вистински Виолит Ангажман Прстен во Кт Жолто Злато Големина 7. Женски Возрасни

Томазо Дизајн Овална 7x Вистински Виолит Ангажман Прстен во Кт Жолто Злато Големина 7. Женски Возрасни

DEN 0.67

Достапност

Импресивниот Томазо Дизајн Овален 7х5мм Вистински Виолитен Веренички Прстен, достапен во 14 Кт Жолто Злато и 14 Кт Бело Злато. Овој неверојатен дизајн е монтиран со сет од 1 камен 0.600 карати сина Виолетова Овална Виолит, 2 камења 0.180 карати вкупна тежина, рамка поставена Багет Груб Дијамант друга боја I3 јасност. Овој дизајн е широк 5,00 мм, долг 7,00 мм. Гаранција. Гаранција : - оваа ставка е покриена со. Оваа ексклузивна доживотна покриеност ја нудат Само Ситни Златари затоа, ве молиме купувајте со доверба, нашиот квалитет е загарантиран за живот! Металната тежина може да варира во зависност од големината на прстот и изборот на метал. Овој производ ќе испрати во рок од 7 дена(и) од времето на нарачката. Женски Возрасни Метал : 14 Кт Жолто Злато. Оваа Класична креација е направена од реномираното Студио За Дизајн Томазо. Томазо Дизајн Студио, е реномиран Американски Семеен Бизнис со седиште во Њујорк од 1986 година, користи најквалитетни материјали и гордо ќе застане зад сите свои производи. Виолит : името Виолит доаѓа од ios, грчки збор за виолетова. Виолитот е попознат како "воден сафир". Виолитот помага во обновувањето на рамнотежата и се препорачува за оние кои страдаат од недостаток на мотивација, неорганизираност и одвлекување на вниманието. Кутија За Накит. Димензии : Ширина : 5,00 Мм Должина : 7,00 мм.Женски. Возрасни.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката