Еднонасочен Прозорец Филм Нелеплив, Дневна Приватност Рефлектирачки Огледало Прозорец Нијанса За Дома, Контрола НА Топлина Ув Блокирање Стакло Филмови Само Стати

Еднонасочен Прозорец Филм Нелеплив, Дневна Приватност Рефлектирачки Огледало Прозорец Нијанса За Дома, Контрола НА Топлина Ув

DEN 175.84

Достапност

ЕФЕКТИВНО ОТФРЛАЊЕ НА УВ-Блокови направени од 97% ОД УВ зраците, спречувајќи и намалувајќи го избледувањето и стареењето на ентериерот.As додава слој на изолација на прозорците, ја подобрува потрошувачката на енергија, спречува прекумерна работа на печките и воздухот и така со помала моќност значи пониска цена на сметките.ПРОДАЖНА ТОЧКА : Подобрете го изгледот на вашиот дом со зачинување на вашиот прозорец. Повеќе од заштита на кожата, спречува избледување на мебелот, подот и ѕидовите предизвикани ОД УВ rays. ЛЕСНО ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ - проверете дали површината на прозорецот е целосно чиста и апсолутно без дамки, не заборавајте да користите многу мешавина од сапун / вода за да ја натопите и лепливата страна и прозорецот.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Големина : 50x 100 cm Color : како што е прикажанвидлив пренос на светлина : 15% инфрацрвено сечење : 88% рефлексија На Видлива светлина : 8% дебелина На Основниот филм : 2.Заштита на приватноста на приватноста на топлинска изолација-Големи намери за приватност во текот на денот; ефектот на приватност е обратен во текот на ноќта бидејќи внатрешноста ќе биде изложена на повеќе светлина отколку надворешноста.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката