Трговска марка ликовна уметност „Loveубов засекогаш“ платно уметност од Роберт Фаркас, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Loveубов засекогаш“ платно уметност од Роберт Фаркас, црна мат, црна рамка

DEN 1.67

Достапност

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „loveубов засекогаш“ платно уметност од Роберт Фаркас, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има шумска сцена во црвена и виолетова слика на главата на мечката. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката