Madden NYC јуниори плус исечен блејзер, големини 1x-4x

Madden NYC јуниори плус исечен блејзер, големини 1x-4x

DEN 3.00

Достапност

Класичен уште кул! Овој безвременски исечен блејзер Madden NYC е совршена јакна за преминување во новата сезона. Дизајнирано во структурирана ткаенина од лесна букла, овој блејзер има јака од јака, врежани сребрени метални копчиња на предното затворање и исечена силуета за додаден стил. Веќе знаете како да го спарите-со опремена графичка мета и пар фармерки со високи изгледи за чист изглед во кој било ден во неделата. Материјал : 95% полиестер/5% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 5’11 ”и носи големина 1x. Вклопување : опуштено; исечен. Тежина : лесна. Јака : јака од изрез. Затворање : Затворање со двојно копче. Ракави : Долго. Ockебови : Детали за џеб за размавта. Карактеристики : врежани копчиња од сребрена метална шипка; влошки на рамената; предни и задни пикадо; Подготвен назад. Плус „Јуниорс“ плус исечен блејзер од Мадден Cујорк.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката