Заштитен знак Ликовна Уметност Жирафа Бебе Платнена Уметност Од Пеги Харис

Заштитен знак Ликовна Уметност Жирафа Бебе Платнена Уметност Од Пеги Харис

DEN 958.40

Достапност

Уметник : Пеги Харисубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има бебешка жирафа во центарот на рамката. Истакнати Бои : Бела, Тен, Жолта, Кафеава Пеги Харис САКА бебешки животни. Како инспириран уметник и учител за диви животни, меѓународно признат дизајнер и ОСТВАРЕНА ТВ личност, кариерата На Пегис опфаќа 20 плус години. Автор е на седум најпродавани книги, од кои две се преведени на странски јазици, и сите ги прикажуваат нејзините уникатни дизајни на бебешки животни. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Пеги Харис САКА бебиња животни. Како инспириран уметник и учител за диви животни, меѓународно признат дизајнер и ОСТВАРЕНА ТВ личност, кариерата На Пегис опфаќа 20 плус години. Автор е на седум најпродавани книги, од кои две се преведени на странски јазици, и сите ги прикажуваат нејзините уникатни дизајни на бебешки животни. - бебешка жирафа во центарот на рамката.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката