Спарта Франсин Геометриски Полиестер Бушава Површина Килим, Слонова Коска Беж, 4'6'

Спарта Франсин Геометриски Полиестер Бушава Површина Килим, Слонова Коска Беж, 4'6'

DEN 2.67

Достапност

Спарта Шаг Килим Колекција. Умерена Куп Бушава Килими. Колекцијата Спарта Шаг содржи дизајни во мајчин стил обоени во меки, утешни нијанси. Овие бушави се идеален избор за да ја додадете топлината на бушавиот тепих во декор на просторијата во низок, луксузен куп од 1 инчи. Колекцијата Спарта Шаг е синтетички моќна за лесна грижа и долготрајна убавина. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие килими спарта буш се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Слонова Коска/Беж. Големина : 4 'х 6'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.00 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Полиестерски Куп. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката