Федерална сс Гума Со Високи Перформанси - 205 40Р 80В

Федерална сс Гума Со Високи Перформанси - 205 40Р 80В

DEN 1043.52

Достапност

Федералната Гума СС-595 е одлична гума за перформанси за вашиот дневен возач, но е и гума по избор за трки со лебдат благодарение на екстремната отпорност на абење и издржливост. Овие гуми ќе ви ги дадат перформансите што ги посакувате, а изгледот и чувството на гумата ќе ве држат на пат низ се што ќе фрлите на неа. На патеката за лебдат или на автопатот оваа гума ви дава максимални нивоа на адхезија, забрзување, свиоци и сопирање. Ако барате гума што ќе ја користите за перформанси или само за секојдневно возење, Федералната Гума СС-595 е одлична и прифатлива опција Рејтинг На Брзина : В.Индекс На Оптоварување : 80. Длабочина на шарите : 9/32. УМКГ : 240-А-А.Тежина : 19,62 фунти.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката