Dreamline француски Агол во. Д во. В во. H Лизгачки Туш Кабина Во Сатен Црна И Агол Мозоци Црна База Комплет

Dreamline француски Агол во. Д во. В во. H Лизгачки Туш Кабина Во Сатен Црна И Агол Мозоци Црна База Комплет

DEN 4799.68

Достапност

Француското аголно лизгачко куќиште за туширање со соништа е совршено надополнување на модерен индустриски стил на бања со Европска атмосфера. Францускиот Агол е дизајниран за аголна инсталација која обезбедува ефикасно решение за максимизирање на просторот. Конфигурацијата на четири панели вклучува две лизгачки врати што отвораат агол за да се создаде пространа централна прошетка. Моделот на стакло со џетглазура нуди уникатен изглед на мулион без метална рамка за лесно одржување. Ажурирајте го стилот во вашата бања со францускиот агол лизгачки туш кабина. Основата за туширање има сјајна акрилна завршница која е отпорна на гребење, лизгање и дамки за безбедно туширање и е засилена со фиберглас за издржливост. Отворот за одвод одговара на секој стандард 2 инчи. Комплет за компресија опремен одвод (не е вклучен) Вклучува : француски Аголен Комплет и Тенка Основа; дизајн на стаклен агол-отворање; магнетна брава на вратата со Целосна должина. Големина на моделот : 36 во. Д х 36 во. В х 74 3/4 во. Ж; 5/32 во. (4 мм) сертифицирано јасно калено стакло; Хардверска Завршница : Сатенско Црно. Анодизираните алуминиумски ѕидни профили овозможуваат 1/2 инчи. прилагодување надвор од водовод по страна; Џетглазура стаклена шема за изглед на милион без метална рамка.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката