Dayco автоматско Затегнување На Ременот Одговара изберете: 1995-ШЕВРОЛЕТ КАВАЛЕР, 1995-ПОНТИЈАК СОНЧЕВ ОГАН

Dayco автоматско Затегнување На Ременот Одговара изберете: 1995-ШЕВРОЛЕТ КАВАЛЕР, 1995-ПОНТИЈАК СОНЧЕВ ОГАН

DEN 367.84

Достапност

Замена На Склопот На Затегнувачот На Погонскиот Ремен на вашето возило? Dayco 89229 е директна замена со вклопување На Оригинален Дел Од Опремата. Dayco 89229 Погон Појас Затегнувач Собранието. НАМАЛЕТЕ ГИ ВИБРАЦИИТЕ : Помеѓу мазно насочување на ременот и точно затегнување, склопот на затегнувачот помага во компресорите за климатизација на возилото, алтернаторите, пумпите за серво волан, пумпите за вода и други различни додатоци на моторот кои се клучни за перформансите на возилото. Ова Тешко, издржливо Склопување На Затегнувачот на Погонскиот Ремен е точна замена на ОЕ дизајнирана да го намали абењето, триењето, вибрациите и грубоста. ПРОДОЛЖЕТЕ ГО РАБОТНИОТ ВЕК : овие склопови имаат помазни површини и построги димензионални толеранции за да го продолжат животниот век на ременот. Подмачканите лежишта и заптивките со висока температура обезбедуваат врвни перформанси. Изграден да трае, Ова Затегнувачко Склопување има супериорна толеранција на нечистотија, сол, хемикалии и друга нечистотија под хаубата. ПОТПРЕТЕ се НА КВАЛИТЕТНИ АВТОДЕЛОВИ : основните делови на моторот на Дејко и решенијата на системот за погон нудат економичност, ефикасност и исклучителни перформанси на моторот, додека ги минимизираат бучавата, вибрациите и грубоста. Тие се стремат да бидат први на пазарот со вградени до последни производи како што се висококвалитетни ремени за мерење на времето на моторот, серпентини ремени, погонски ремени, затегнувачи на ремени и многу повеќе. ДОВЕРБА ВО ДЕЈКО : Дејко е глобален лидер во индустријата за производство на автомобилски делови и има изградено репутација за висококвалитетни Дневни појаси од 1905 година. Добавувачот е воден од нивната примарна деловна стратегија за предвидување и задоволување на потребите на нивните клиенти преку сигурни производи и услуги. Одговара Изберете : 1995-1997 ШЕВРОЛЕТ КАВАЛЕР 4 Цил 2,2 Л 1995-1997 ПОНТИЈАК СОНЧЕВ ОГАН 4 Цил 2,2 Л 1992-1995 ШЕВРОЛЕТ КОРЗИКА 4 Цил 2,2 Л 1992-1995 ШЕВРОЛЕТ берета 4 Цил 2,2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката