Трговска марка ликовна уметност 'миење и суво i' платно уметност од Вероник Чарон

Трговска марка ликовна уметност 'миење и суво i' платно уметност од Вероник Чарон

DEN 1530.08

Достапност

Уметник : Veronique Charronsubject : Typography Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Veronique charron 'миење и суво i' Canvas Art.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката