Заштитен Знак Ликовна Уметност Пријателство Хоризонтална Црна Платно Уметност

Заштитен Знак Ликовна Уметност Пријателство Хоризонтална Црна Платно Уметност

DEN 0.67

Достапност

Подготвена за презентација без рамка достапна Во различни големини ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија ги содржи Кинеските знаци за зборот " пријателство."Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката