Џозеф Џозеф Прецизностпин Печење Прилагодлив Тркалачки Игла-Конзистентна И Рамномерна Дебелина на Тестото За Совршени Резултати Од Печењето

Џозеф Џозеф Прецизностпин Печење Прилагодлив Тркалачки Игла-Конзистентна И Рамномерна Дебелина на Тестото За Совршени Резултати

DEN 0.67

Достапност

Оваа иновативна, букова тркалачка игла од Јосиф Јосиф ги извади претпоставките за подготовка на тесто за бисквити, основи за пица и листови за пециво. Доаѓа со пет комплети отстранливи прстени кодирани во боја кои ја зголемуваат површината за тркалање за различни количини за да ја создадете потребната дебелина на пецивото што ви треба-приближно 2 мм (1/16"), 4 мм (1/6"), 6 мм (1/4"), 8 мм (5/16") или 10 мм (3/8"). Прецизниот Дизајн на Иглата ја елиминира потребата да се вметне пластичната завртка во иглата при прилагодување на додатоците, избегнувајќи пукнатини со текот на времето. Едноставно извртувајте ги прстените што не ви се потребни и подготвени сте да се тркалате. Можете дури и да ја користите иглата без прстени ако треба да се тркалате уште потенки. Висококвалитетната букова игла е лесна за чистење и одржување, што го прави совршен додаток на секоја кујна. Забележете дека сукалото доаѓа исушете ја коската веднаш од пакувањето, па затоа се препорачува да го подмачкате пред да го користите за прв пат, за најдобри резултати. Висококвалитетна букова игла со пет комплети отстранливи прстени за создавање различни дебелини на пецивото. Едноставно извртувајте прстени за отстранување и прилагодување. Ролни дебелини на пециво : 2 мм( 1/16"), 4 мм (1/6"), 6 мм (1/4"), 8 мм (5/16") или 10 мм (3/8") приближно. Користете без прстени како конвенционален тркалачки игла. Идеален за подготовка на тесто за бисквити, основи за пица и листови за пециво.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката