Трговска марка ликовна уметност „Chinoiserie IV“ платно уметност од Фарида Заман

Трговска марка ликовна уметност „Chinoiserie IV“ платно уметност од Фарида Заман

DEN 799.84

Достапност

Уметник : Фарида Замансубјект : Сè уште начин на живот : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија, обвиткано со платно, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела вазна со сини ботанички дизајни. Истакнати бои : Бела, сина, светло сина Фарида Заман е сликар и илустратор со седиште во Торонто, познат по нејзиниот оптимист, жив, шарен и чуден стил. Таа прикажува широка разноврсност на апликациите од нејзиниот стил : нејзината уметност се користи во постери, корици на книги, илустрации за деца, корпоративни проекти, пакување храна, како и лиценцирање на нејзините слики на производи за подароци, облека, пакување и прибор за подароци. Loveубовта на Заман кон културата, патува низ детството и неодамнешните патувања во Мароко, Тајланд, Турција, Иран и неколку европски дестинации влијаат на мултикултурната природа на нејзината работа. Во моментов е инструктор во Уметничкото училиште „Авенија Роуд“ во Торонто и води уметнички работилници и неделни часови за возрасни и деца во ликовна уметност и илустрација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела вазна со сини ботанички дизајни.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката