Swisstech Машка машка пакет за снег биб, до големина 5xl

Swisstech Машка машка пакет за снег биб, до големина 5xl

DEN 1.33

Достапност

Прилагодете ги лентите и главата надвор во ветровити и влажни услови со оваа изолирана снежна биб на Swisstech. Останете топло и суво за следното ски -патување или активности на отворено. Овој снежен биб со, прилагодливи суспензии, има голем пораст за дополнителна заштита и странична контура еластична плетена половината за блиска удобност. Приближно. Мерења на моделот : Висина : 6'1 ”, половината : 30-1/2”, Градите : 37 ”, раменици : 45”. Моделот носи големина M. Peak Blast и Peak Resist Technology ве одржува топло и суво во ветровити и влажни услови. Целосен пораст одговара за дополнителна заштита. Целосен преден патент пристап за лесно абење. Издржлива ткаенина од школка од полиестер Оксфорд. Истегнете ги плетените странични панели за удобност и додаде мобилност. Засилени издржливи манжетни за нозе во Оксфорд. Зиперски џебови со рака. Зиперски манжетни за подигање на нозете за лесно носење. Внатрешна нога манжетни за снег. Прилагодливи ленти за биб. 100% полиестер. Машина за перење. Увезени. Мажите со висок издигнување на патент Снег од Свисстех.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката