Трговска марка ликовна уметност „Креативност 2“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „Креативност 2“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 0.33

Достапност

Уметник : Тами Кушнирсубјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Креативност 2“ платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката