Shason Textile Polymesh сјај прецизна ткаенина, HT розова

Shason Textile Polymesh сјај прецизна ткаенина, HT розова

DEN 2.00

Достапност

Текстилот Shason ја претставува прецизната ткаенина Polymesh. Има рефлексивни својства што му даваат на ткаенината елеганција и светла сјај специјално кога се става под светлината. Се користи за украсување на забави. Обично од партиски планери. Совршено за 50 -ти, 60 -ти, 70 -ти тематски забава. Гроздобер и ретро тематски забави. Совршен за почетници и напредни производители на занаетчиски производи. Сјајните сјајни полимеш најчесто се користат за партиски декори, постелнина, тркачи на маса, костуми, фустани, наметки, чевли, облоги за облека, додатоци за облека. Полиестер : 100% . Боја : HT розова. 10 јарди Прекрасен. Мало истегнување. Изработка на занает и облека.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката