Империјал 10K розово злато 7 8ct TDW смарагд исечен прстен за ангажман на дијаманти ореол

Империјал 10K розово злато 7 8ct TDW смарагд исечен прстен за ангажман на дијаманти ореол

DEN 9519.84

Достапност

Прогласете за вашата loveубов со овој прекрасен прстен за ангажман на смарагд дијамант. Изработено во злато од розово 10к, прстенот за ангажман прикажува зачудувачки дијамант од смарагд од 0,40 степени во центарот. Правоаголна рамка на кружни сеча дијаманти го опкружуваат центарот на камен. Треперките со тркалезни дијаманти ја насочуваат Шанк додавајќи искра. Уште повеќе дијаманти ги украсуваат галеријата и мостот, обезбедувајќи искра на страните. Елегантен знак на loveубов и посветеност, овој прстен за ангажман на дијаманти ореол се привлекува со 7/8 ct.t.w на дијаманти и брилијантен ламнат сјај. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,90 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Дијамантско сечење : смарагд, круг. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ. Димензија : 8,00 mm x 21,00 mm x 7,50 mm. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката