Атлетски дела Активни џогерски панталони за бебиња и дете, 3-пакувања, големини од 12 метри-5Т

Атлетски дела Активни џогерски панталони за бебиња и дете, 3-пакувања, големини од 12 метри-5Т

DEN 191.68

Достапност

Зачувајте се на удобност со оваа удобна атлетска работа 3-пакувања панталони со џогер за вашето бебе или момче за дете. Овие џогери се совршени за секојдневно носење со лента за контраст во боја надолу од страната на ногата за додаден стил. Манжетните со ребра на џогер го прават лесно, спортско вклопување и помагаат да се задржи топло. Не заборавајте, фаворитите за активност стануваат кул, суви и удобни со помош на технологијата за влага за влага Driworks за дополнителна поддршка. Материјал : 62% полиестер/38% рециклиран полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 3 панталони со џогери. Fit : Style Jogger со зашилена нога. Затворање : Повлечете стил со еластична половината за дополнителна удобност. Ockебови : 2 странични џебови имаат најважни работи. Карактеристики : вратоврска за влечење; ребрести манжетни; Driworks технологија за влага. Pantsогер панталони за момчиња за бебиња и мали деца од атлетски дела.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката