Farmina Natural & Turetious Grain без јагнешко месо и боровинки со средна раса суво кучиња храна, 5. lb

Farmina Natural & Turetious Grain без јагнешко месо и боровинки со средна раса суво кучиња храна, 5. lb

DEN 2.67

Достапност

Фартина природна вкусна вкусна жито од јагнешко месо со средна раса, суво кучиња храна Фаррина ПЕТ храна комбинира природа и наука за производство на целата природна, хранлива храна за кучиња. Користејќи само природни антиоксиданти и без состојки на ГМО, оваа италијанска компанија сака најдобро за вашето домашно милениче и семејство. Farmina Natural Turetious Grain Free Flab Cloceberry Возрасна средна храна содржи јагнешко месо, компири, харинга, моркови, боровинки и многу повеќе. Оваа суво кибило без жито е 70% висококвалитетни состојки на животни и 30% зеленчук, овошје и минерали. Наменети за возрасни кучиња со средна раса со тежина помеѓу 1 и 70 килограми (2 и 154 фунти), овој вкус има 468 килокалории на чаша и 4330 килокалории на килограм. Состојки : месо од јагнешко месо, дехидрирано месо од јагнешко месо (извор на глукозамин хондроитин сулфат), компир, дехидриран производ со јајца, харинга (извор на глукозамин хондроитин сулфат), дехидрирана харинга (извор на глукозамин хондроитин сулфат), пилешко маснотии), пилешко маснотии (зачувано), зачувано), зачувано со мешање на доктороли), зачувано) Мешавина од масло од лосос со харинга (зачувана со мешани токофероли), влакна? зеленчук? од? peas, dried carrots, sun-cured alfalfa meal, chicory root extract, fructooligosaccharide, yeast extract (source of mannan-oligosaccharides), dehydrated blueberry, dehydrated apple, dehydrated pomegranate, dehydrated sweet orange, dehydrated spinach, psyllium seed husk, dehydrated blackcurrant berry , сол, пивари сушен квасец, куркума, додаток на витамин А, додаток на витамин Д3, додаток на витамин Е, аскорбинска киселина, ниацин, калциум пантотеннат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, тиамински мононитрат -Кротин, цинк протеинат, манган протеинат, железо протеинат, бакар протеинат, селен квасец, ДЛ-метионин, таурин, Л-карнитин, концентрат на гел од алое вера, екстракт од зелен чај, екстракт од рузмарин. Загарантирана анализа : суров протеин (мин) : 37,00%; Сурова маст (мин) : 18,00%; Сурова влакна (макс) : 2,60%; Влага (максимум) : 10,00%; Пепел (макс) : 8,30%; Калциум (мин) : 1,40%; Фосфор (мин) : 0,90%; Омега-6 масни киселини* (мин) : 3,30%; Омега-3 масни киселини* (мин) : 0,90%; Docosahexaenoic киселина (DHA*) (мин) : 0,50%; Eicosapentaenoic киселина (EPA*) (мин) : 0,30%; Глукозамин* (мин) : 900mg/kg. Хондроитин сулфат* (мин) : 600mg/kg.? Farmina Natural & Turetious Grain без јагнешко месо и боровинки со средна раса суво кучиња храна, 5,5 lb.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката