Хок Перформанси ХМЦ Не-Азбест Органски Диск Сопирачки Влошки

Хок Перформанси ХМЦ Не-Азбест Органски Диск Сопирачки Влошки

DEN 3.33

Достапност

Сите Перничиња За Сопирачките Со Перформанси на Јастреб се 100% азбест, олово, хром, кадмиум и антимон и произведени во објекти сертифицирани ОД ИСО. Клучот за нашиот успех беше и продолжува да биде нашата страст да развиваме и снабдуваме врвни технологии на производи. Идеален за велосипеди со полирани или хромирани ротори, но многу ефикасен кај стандардните челични ротори. Нашите производи обезбедуваат подобрено сопирање, зголемена отпорност на избледување и супериорен век на траење на подлогата и роторот за апликации за сопирачки со високи перформанси. Перформансите на хок, исто така, произведуваат широка линија на производи за сопирачки за мотоспорт за речиси секоја форма на трки. Од кола на патишта и овални патеки до автопати и улица, производите за Сопирачки Со Перформанси На Јастреб се развиени за да освојат првенства и се дизајнирани да ги задоволат барањата на уличните апликации со високи перформанси.Диск Сопирачка Паднон-Азбест Органски Диск Сопирачка Падснон-Азбест Органски Диск Сопирачки Влошки;СПЕЦИФИКАЦИИ : Тип На Дебеломер : OEMFEARTIES : Одлично Запирање Power GG Номинална Триење Материјали Мазна; Линеарна Ангажираност Перформанси Без Бучаваисклучителна Термичка Стабилностекстремно Нежно На Ротори Проширена Рампа Доживотна Изведба На Dust Hawk Нао Органски (Не-Азбест Органски) Влошките За Сопирачките На Дискот Нудат Перформанси"Најдобри Во Класа" Во Споредба СО Другите Водечки Резервни Органски ВЛОШКИ. Ваквото темелно тестирање им овозможува На Перформансите на Хок постојано да го подобруваат квалитетот, издржливоста и целокупните перформанси на нашиот производ што нашите клиенти ги очекуваа. На Перформансите На Хок, истражувањето и развојот во производите докажани за раса е директно поврзано со тоа како ги дизајнираме, развиваме и инженерираме нашите улични правни производи со високи перформанси. Тивките запирања и прогресивните карактеристики на модулацијата на сопирачките ја максимизираат удобноста и контролата на возачот. Хок Перформанси.Ставете ги нашите материјали за триење да работат за вас! Перформансите на хок се водечки снабдувач во индустријата на високо инженерски ротори и производи за триење на пазарите на улица за перформанси и мотоспорт, нудејќи широк спектар на влошки за сопирачки специфични за апликацијата и ротори за домашни и увозни автомобили, камиони и Теренци. За да се обезбедат најголеми ефективни перформанси, сите Ротори И влошки За Перформанси на Јастреб се подложени на ригорозно тестирање на динамометри на сопирачките дизајнирани точно да симулираат апликации од реалниот свет - од професионални тркачки патеки со брзина поголема од 200 МИЛЈИ НА ЧАС до апликации за возење надвор од патеката со брзина под 30 МИЛЈИ на ЧАС. Покрај тоа, секој производ е подложен на обемно тестирање на возилото за дополнително да се гарантира дека секоја компонента ги исполнува специфичните критериуми за изведба потребни пред да излезе на пазарот.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката