Трговска марка ликовна уметност „прва должност“ платно уметност од Пол Волш

Трговска марка ликовна уметност „прва должност“ платно уметност од Пол Волш

DEN 0.67

Достапност

Уметник : Пол Волшсубјект : People Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со пожарникари кои работат на изгорување на оган. Истакнати бои : сива, светло сина, бела, тен, црно Моето име е Пол Josephозеф Волш и јас бев израснат во Newунингтон КТ. Имав својствен интерес на уметникот и почнав да сликам на рана возраст. Бев охрабрен од наставниците во семејството и уметноста да продолжам да ја проширувам мојата уметничка способност. Исто така, имав интерес за противпожарна заштита на рана возраст. Јас се приклучив на противпожарната служба како волонтер во 1979 година. После 5 години, мојата loveубов кон пожарникарството се префрли во кариера со противпожарната служба на градот Нова Британија (NBFD). Во моментов сум заменик началник со NBFD и пожарникар од трета генерација. Јас присуствував на Централниот државен универзитет во Конектикат за графички уметности и Државниот технички колеџ Хартфорд за пожарна наука. Бев инспириран од еден пријател и пожарникар на Newујорк/уметник Johnон Гос да сликам противпожарна заштита како моја тема. Во тој момент комбинирав противпожарна заштита и уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пожарникарите кои работат на изгаснување пожар.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката