Современи моменти од Гербер девојче Блум-шорцеви, 4-пакувања

Современи моменти од Гербер девојче Блум-шорцеви, 4-пакувања

DEN 230.24

Достапност

Нашите шорцеви за бебиња се совршени за да се мешаат и да се совпаѓаат со нивните омилени тимови, каросерии и додатоци. Секој пар е направен со супер мека памучна ткаенина измешана со допир на спандекс. Шорцевите имаат нежни еластични ленти за половини за брзи и лесни промени. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува четири пара шорцеви од камо и црно момче. Современи моменти од Гербер девојче Блум-шорцеви, 4-пакувања, (0/3m-24m). Вклучува четири пара шорцеви за бебиња. Совршено е да се носи за играње дома, да работи со работи со родители, на дневна грижа или училиште!. Карактеристики на симпатична дизајн на цветачи и нежна еластична лента за половината за лесно вклучување/исклучување. Шема на розова боја со цврсти и моделирани отпечатоци. Пакет со нашите координативни ромци за бебиња, панталони за бебиња, каросерии и повеќе!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #19.HIN.83624 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 97% памук 3% спандекс. Машинско миење / сушење суво. Увезени.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката