&H Производи За Домашни Миленици Термо-Кити Кревет Затворен Загреан Кревет За Мачки Мудрец Тен Голем

&H Производи За Домашни Миленици Термо-Кити Кревет Затворен Загреан Кревет За Мачки Мудрец Тен Голем

DEN 879.84

Достапност

Термо-Кити Креветот К&Х вклучува двоен термостат, грејна единица од 4 вати закопана во неговата густа премиум полифилна подлога за перници. Внатрешниот термостат ја загрева површината на овој загреан кревет за мачки на околу 10-15 степени над температурата на амбиенталниот воздух кога не се користи. Кога не е во употреба, креветот можеби не се чувствува топло на вашиот допир, но вашето домашно милениче може да ја почувствува топлината што доаѓа од креветот. Откако вашето домашно милениче ќе лежи во креветот, се загрева до нормалната телесна температура на вашето домашно милениче за да биде пријатно топло. Грејачот е отстранлив, а капакот се пере во машина. Достапно во повеќе големини и бои. Внатрешна употреба на домаќинството само, СЕ СРЕТНА Со Наведената Безбедност, една година гаранција. СОВЕТ : за да го тестирате Вашиот Термо-Кити Кревет К&Х едноставно ставете перница или книга во центарот на креветот. По 15 минути почувствувајте ја површината на креветот, тоа ќе биде топло, а не жешко. Запомнете, површината на овој загреан кревет за миленичиња нема да се чувствува топло на допир додека вашето домашно милениче не е во креветот. Креветот загреан со мачки има меки ѕидови од пена високи 6 инчи за удобност на вашата мачка. Електричниот кревет за мачки термостатски се контролира за автоматски да реагира на температурните промени за да се загрее на нормалната телесна температура на вашето домашно милениче само кога вашето домашно милениче е во кревет. Отстранлив капак за лесно перење и нега. Енергетски ефикасна мала моќност, користејќи само 4 вати. Овој кревет за мачки загреан е тестиран и сертифициран Од МЕТ Лаборатории за да ги надмине стандардите за електрична безбедност НА САД/КА. Една година ограничена гаранција. Термо-Кити Кревет со големи димензии 20 Х 20 Х 6 Инчи.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката