oneOone Вискоза Средно Сина Ткаенина Цветни Ретро Сам Облека Ватиран Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

oneOone Вискоза Средно Сина Ткаенина Цветни Ретро Сам Облека Ватиран Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 95.84

Достапност

* Материјал : Вискоза * Техника : Ткаени.* Ткаат : Обичен . * Брои предиво : 30сф * 30сф.* Густина : 68*64.* ГСМ : 115 гсм. * Ширина : 56 Инчи. * Карактеристика : средна тежина,Нетранспарентна . * Употреба : Ткаенината Од Вискоза е совршена за летна облека, туника, фустани и блузи. * Нега на перење : Нега На Перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.* За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба.* П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Вискоза - - - Мери Широк 56 Инчи (142 см). 80% Памук, 20% Вискоза. Овој Материјал Содржи Средна Тежина, Нетранспарентна.Ткаенината Од Вискоза Е Совршена За Летна Облека, Туника, Фустани И Блузи. Продадени Во Чекори Од 1 Двор (40" Или 100 см). Нарачувањето На Повеќе Дворови Со Ист Дизајн Ќе Резултира Со Една Количина Што Постојано Работи Во Максимална Можна Должина. Печатење : Ние Користиме Готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) Сертифицирано Мастило И Хемикалии Пред Пост За Производство На Ткаенина Што Ја Прави Нашата Ткаенина И Безбедна за Повеќенаменска Употреба. Нега За Перење : Средно Перење Во Машина, Топло Железо, Железо Додека Е Влажно. Печатете Ткаенина Покрај Дворот , Отпечатоци Од Ткаенина По Двор ,Печатена Ткаенина 1 Двор ,Ткаенина За Печатење БТИ , Ткаенина ЗА Шиење ЗА Печатење БТИ ,Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ ,Ткаенина За Печатење По Двор, Декор Ткаенина Печатена БТИ.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката