DLFR5-BLK-Јадење Сет Вклучува Тркалезна Трпезариска Маса Со Капка Лисја И Четири Парсон Столици Со Светло-Беж Ткаенина, Црна Завршница

DLFR5-BLK-Јадење Сет Вклучува Тркалезна Трпезариска Маса Со Капка Лисја И Четири Парсон Столици Со Светло-Беж Ткаенина, Црна

DEN 3199.68

Достапност

Исток Запад Мебел-DLFR5-BLK-02-Сет За Динети Збогатете ја елеганцијата на вашата трпезарија со овој сет за вечера вклучува тркалезна трпезариска маса и четири столчиња за парсон. Фантастичната тркалезна трпезариска маса има црна боја која надополнува голем број различни атрактивни теми. Паѓачкиот лист може лесно да се прошири кујнската маса правејќи повеќе личен простор за одредени прилики или одлични забави. Еден накосен раб и заоблена завршница ја обезбедуваат оваа трпезариска маса се вклопува во мал кујнски простор, одличен за компактни апартмани. Табелата за вечера е создадена од гумено дрво со врвен квалитет познато Како Азиско Тврдо Дрво. Нема термички обработени дрво под притисок КАКО МДФ, честички одбор или фурнир врвот фабрикувани. Кралскиот И достапен Стол Свештеник нуди допир на убавина во секоја трпезарија и обезбедува разумен аранжман за седење. Тапациран стол за јадење има прекрасна зашиена надворешност. Стандарден грб, Ленена Ткаенина, тафтувана подлога од пена со висока густина, цврста конструкција на рамка од тврдо дрво, удобна, издржлива и привлечна. Без разлика дали го користите овој кујнски стол е лесен за составување и стилски одговор на вашите потреби за седење. Стандардната форма, големина и дизајн ја прават трпезаријата значително привлечна. Овој современ, буџетски, издржлив и удобен комплет за вечера може да биде добар избор ако барате одлично искуство за јадење со вашето семејство или пријатели. • 5-парче тркалезна трпезариска маса поставена за да обезбеди елегантен поглед. 4 зачудувачки копчиња-тафтувани столчиња за јадење парсон и неверојатна капка остава модерна трпезариска маса за да го подобри чудото на вашата трпезарија со нивниот фантастичен дизајн. Може да појадувате, ручате или вечерате со вашите пријатели или семејство на прекрасен дрвен сет за трпезариска маса. * Комплетот за трпезарија има црна цврсто дрво мала маса и структура и неверојатна лесна Беж ленена Ткаенина кујнски столови седиште и грб кои обезбедуваат величественост на вашата трпезарија и ја подобруваат убавината на вашата одлична трпезарија • Спецификации на производот : • Материјал : Азиско Тврдо Дрво • Боја : Црна • Ткаенина За Стол : Ленена Ткаенина • Материјал За Перница : Пена • Боја На Ткаенина : Светло Беж • Капацитет На Тежина : 300 фунти • Димензии На Масата : Должина 42; Ширина 42; Висина 29. 5 • Димензии На Столот : Должина 22,5; Ширина 22,2; Висина 36,2 Вклучен Пакет : заоблена маса и 4 Столчиња За Парсон. Хардверскиот пакет и упатството за употреба се наоѓаат во/под седиштето.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката