Супериорен Египетски Памучен Комплет За Цврста Навлака За Перници, Крал, Вајт

Супериорен Египетски Памучен Комплет За Цврста Навлака За Перници, Крал, Вајт

DEN 0.33

Достапност

Додадете кадифен допир во вашата спална соба со Комплетот За Цврста Перница За Постелнина Ферфакс. Изработен од 100% Египетски Памук и со пријатно броење од 1200 конци, овој пар е ултра мек и долготраен. Подолгите влакна и цврстата ткаена конструкција На Египетскиот Памук го прават помек, полесен и потрајни од другите сорти памук. Овие навлаки за перници се достапни во различни стилски, цврсти бои кои имаат суптилен сјај од нивното сатенско ткаење што ги прават опциите за украсување бесконечни. Додадете соодветни листови или комплет за прекривка за јорган, продадени одделно, за моментално ажурирање што сигурно ќе го сакате. Комплетот Вклучува : Две (2) Навлаки За Перници. Материјал : 100% Египетски Памук. Број На Нишки : 1211. Стил : Модерен И Современ. Бои : Бургундија, Јаглен, Дижон, Злато, Слонова Коска, Светло Сина, Темносина, Платина, Жалфија, Чај, Тегет, Бела, Зефир. Квалитет : овој производ ги исполнува потребните критериуми за да биде сертифициран ОЕКО-ТЕКС. Ткаенините и текстилот што ги исполнуваат стандардите ОЕКО-ТЕКС се ослободени од штетни хемикалии и супстанции. Грижа : Машина За Перење. Ве молиме следете ги упатствата на етикетата за нега со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката