Карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг сребрен и црн родиум Двоен дијагонален ред приврзок со ѓердан од челик, 18 “

Карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг сребрен и црн родиум Двоен дијагонален ред приврзок со ѓердан од челик, 18 “

DEN 0.33

Достапност

Овој приврзок за дијаманти е составен од сребро сребро со црни дијаманти и виси 1-1/2 инчи од ланец на челик со тротоарот со канџи за јастог за додадена дебелина и поддршка.155 КТ. Т.В. од дијамантите оди дијагонала на горниот и долниот дел на приврзокот. Блак дијамантите се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да се појават значително помали од белите дијаманти со иста големина на каратот.155 Карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг сребрен и црн родиум двоен дијагонален ред со приврзок со ѓердан од 3 мм челик.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката