Екстремен притисок повеќенаменска литиумска маст, NLGI - 400lb. Тапан

Екстремен притисок повеќенаменска литиумска маст, NLGI - 400lb. Тапан

DEN 15657.60

Достапност

Синопек екстремен притисок повеќенаменска литиумска маст е идеална за општо подмачкување кога е потребен екстремен притисок или маст со анти-облека за дополнителна заштита. Добро за средна до тешка натоварена механичка опрема. Мастата NLGI 1 е идеална за апликации со низок вискозност или централизирани системи за подмачкување. Одлична структурна стабилност, долг живот на услуги и одличен отпор на корозија и оксидација и вода за заштита на машините од абење и солза. Изгледот е кафеав и мазен со вискозност слична на доматната паста. Оперативни температури помеѓу -5 ° F до +250 ° F. Точка на паѓање од 352 ° F. Апликации лежишта и запчаници од средна до силно натоварена механичка опрема, каде што е потребна екстремна маст за притисок/анти-пила за дополнителна заштита . мулти-сервисна маст за машини . Апликации каде што температурниот опсег е од -5 ° F до +250 ° F.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката