Сина Јети Про Жичен Кондензатор Микрофон

Сина Јети Про Жичен Кондензатор Микрофон

DEN 623.20

Достапност

Следење на слушалки со нулта латентност за снимање во реално време без одложувања. Еверест има топли денови. Само приклучете ги слушалките директно во Yeti Pro за следење на нулта латентност што ги елиминира оние одложувања што го одвлекуваат вниманието за да можете да снимате и пречекорувате во реално време. Сина Јети Про Жичен Кондензатор Микрофон 24-битна/192khz аудио резолуција за супериорен квалитет на снимање. Одликувајќи се со три прилагодени капсули за кондензатор и четири различни поставки на моделот, Јети Про обезбедува детално аудио што е повеќе од четири пати поголема резолуција од ЦД-за време на секое сценарио за снимање. Посветено копче за јачина на звук на слушалки однапред ви овозможува да бирате во совршена јачина на следење додека снимате. Со други зборови, тоа е НАЈКВАЛИТЕТНИОТ USB микрофон достапен. СНИМЕТЕ ЈА СЕКОЈА СИТУАЦИЈА Благодарение На низата со три кондензатори и четири поставки за шаблони-кардиоидни, омни-насочни, стерео, двонасочни-Јети Про е како да имате повеќе МИКРОФОНИ СО ВИСОКА резолуција XLR во еден. ФОКУСИРАЈТЕ се На ВАШИТЕ ПЕРФОРМАНСИ Дали Некогаш сте слушнале дека вашиот глас доаѓа преку слушалките еден момент откако сте зборувале? Тоа се нарекува латентност за снимање и имаме исто толку трпение за Тоа како И Планината. Без разлика дали снимате дома, во студио или На Хималаите, Јети Про ја комбинира практичноста НА USB микрофоните со флексибилноста на XLR микрофоните. XLR збег кабел И USB кабел-се што ви треба за да започнете со снимање. Добијте контрола, копче за исклучување на звукот и други практични карактеристики за работен тек без проблеми. ДОБИЈТЕ ЛЕГЕНДАРЕН КВАЛИТЕТ И ПЕРФОРМАНСИ на ЗВУКОТ врвните уметници во светот користат Сини XLR микрофони во студиото, а Јети Про го носи тоа наследство на вашата работна површина. Дајте му на вашата музика она што му треба сега-и во иднина. Дај Го Јети Про. Мек и компјутерски драјвери за лесно снимање со вашиот омилен софтвер. Сопственичкиот дизајн на капсулата обезбедува богат, детален звук, додека премиум а-Д конверторот овозможува 24-битно / 192khz со висока резолуција аудио снимање директно до вашиот компјутер. ЗАПОЧНЕТЕ БРЗО СНИМАЊЕ на кого му е потребна крива на учење? Јети Про беше дизајниран имајќи го предвид удобниот работен тек без проблеми. Монтажни на микрофон штанд или вклучени десктоп штанд за студио или десктоп снимање. Прилагодете ја добивката на микрофонот, соберете шема, јачина на слушалки или исклучете го звукот/исклучете го звукот со лесно достапни контроли. И снимајте во удобност со операцијата за странична адреса на јети Про - само зборувајте, пејте или играјте Во Јети Про на истата страна со Синото лого за снимање на про звукот. Поставете за неколку секунди со вклучениот држач за работната површина или поврзете се директно со држач за микрофон.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката