Атлетски дела бебе и дете момче Технолошки руно зип худи и џогерски панталони сет, 2 парчиња, големини 12м-5Т

Атлетски дела бебе и дете момче Технолошки руно зип худи и џогерски панталони сет, 2 парчиња, големини 12м-5Т

DEN 575.36

Достапност

Игра, постави натпревар! Сетот Худи и џогерс Атлетски дела е супер-кул и лесен почеток на денот. Одликувајќи се со мека руно качулка и пријатни џогери, ова е совршен сет за зафатен или не толку мерен ден. Технологијата Driworks му помага на влагата да го олади и суво. Исклучиво на. Материјал : 55% рециклиран полиестер/45% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Комплетот вклучува : Худи и џогери. Карактеристики на качулка : опуштено вклопување; екипаж со прицврстен аспиратор; Затворање на патент-фронт; долги ракави; два предни џебови; Супер-меко руно. Карактеристики на џогерс : стилизирање на влечење; еластична лента за половината со врзана вратоврска; две странични џебови; Driworks, ткаенина за влага за да му помогне да го одржува ладно и суво. Технолошки руно Худи и џогери за момчиња за бебиња и мали деца од атлетски дела.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката