Трговска марка ликовна уметност 'Париз цвета iii' платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност 'Париз цвета iii' платно уметност од Лора Маршал

DEN 704.00

Достапност

Уметник : Лора МаршалСубјект : City Scapestyle : Glam Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови цвеќиња околу Ајфеловата кула на позадина на Полка точка. Истакнати бои : бела, сива, розова, црна, црвена за Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. За Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. „За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, поврзаност со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразат само преку зборови“. Инспирирана од детството исполнето со крос-кантри семејни патувања, како и нејзините рурални корени од Мичиген, Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. - Розови цвеќиња околу Ајфеловата кула на позадина на Полка точка.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката