Трговска марка ликовна уметност „бела и тен цветни апстрактни“ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „бела и тен цветни апстрактни“ платно уметност од Пабло Естебан

DEN 607.84

Достапност

Уметник : Pablo Estebansubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактни бели цвеќиња во вазна во неутрална палета на бои Истакнати Бои : Тан, Зелена, Греј Родена во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Анфагаста на Чиле од 1983 до 1985 година и Програмата за сликари и дизајн на Уметничката школа на Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките за кариера во 1989 година во 1989 година , да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде што стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Во моментов, Пабло првенствено е посветен на производство на постери и оригинали на платно. Темите се разновидни како и трендовите на светот на декор. Се користат широк спектар на материјали, од најкласичните, како што се мастила, акрилици, масла, до домашни техники кои произведуваат уникатни и иновативни уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактни бели цвеќиња во вазна во неутрална палета на бои.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката