Монтереј исушени печурки за срање, Оз

Монтереј исушени печурки за срање, Оз

DEN 2.33

Достапност

Шитаке, торба 1 мл фино гурмански сушени печурки. Рецепт внатре! 100% природно. Диви изработени во лабораторијата на природата - шумски под. Диви печурки - една од чудата на природата! Се полни со богат вкус, хранлива добрина и (некои велат) лековити својства. Нивната мирисна магија, кога се зачува со сушење, може да се ужива во текот на целата година. Едноставно натопете исушени печурки во топла вода (или вино, или залиха) за 20-30 минути, а потоа додадете го во омилениот рецепт. Зачувајте ја таа течност за натопување и користете како залиха или база на грави - тој е полн со концентриран вкус на печурки! Сушените печурки чуваат со месеци, без ладење, а за една година или повеќе ако се замрзнати. Традиционалната црна печурка на ориенталната кујна. Месното месо на шитаке има целосен, карактеристично дрвен вкус. Првично, диви собрани во Јапонија и Кореја, шиитакеите сега се одгледуваат низ целиот свет. Многу здравствени придобивки се припишуваат на јадење печурки од шитаке, вклучително и зајакнување на имунолошкиот систем. Користете срање за срдечна супа од печурки или со солени сосови за месо и живина. Одлично во рижото, омлети и квич. Производ на Кина. Секогаш гответе печурки пред да јадете. 1 мл (24,8 g) Окемос, МИ 800-367-4709 сушени печурки шитаке, 1 мл : богат, полн вкус. Одлично за појадок, ручек или вечера. Изматете ги за омлет, исечете ги за салата или испрскајте во скара сос за веган сендвич. Природно без маснотии и без холестерол. Ниско на натриум и калории. Одличен извор на селен. Потопете во топла вода, вино или залиха од 20-30 минути. Може да се задржи со месеци, без ладење, и за една година или повеќе ако е замрзнат. *** прекинато *** ghs *** msh сушен whle shtke.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката