Мулти-милја трева 16 6,50-8

Мулти-милја трева 16 6,50-8

DEN 1948.96

Достапност

Многу терени за голф имаат ограничувања за тоа каков вид гуми се дозволени на колички за голф, а гумата за голф-трева од мулти-милја треба да ги исполни сите барања за курсот. Оваа гума има шема на газење со цик -цак, која нуди влечење со минимално нарушување на тревата и дизајн на квадратно рамо, кој е стабилен и е оптимизиран за дистрибуција на тежина. 22 ПСИ инфлација. 1115 lb капацитет на оптоварување. 7/32 "Длабочина на шара. Совршена за колички за голф или други возила за трева/комунални услуги.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката